Novo lice žene sa sela
Drugi poziv za prijavu na mentorski program „Novo lice žene sa sela“ Centra zadruštveno odgovorno preduzetništvo (CDOP) namenjen ženama koje žive na selu
Centar za društveno odgovorno preduzetništvo (CDOP), u okviru projekta Nemačke saradnje u Srbiji „Perspektive za mlade u ruralnim sredinama u Srbiji,“ koji sprovodi GIZ u partnerstvu sa Ministarstvom turizma i omladine Republike Srbije, realizuje mentorski projekat „Novo lice žene sa sela” osmišljen za žene koje žive na selu, sa ciljem da pruži podršku u unapređenju kvaliteta njihovih života i zajednica kojima pripadaju.
Mentorski program je namenjen ženama od 18 do 40 godina, koje žive i rade na selu, a koje želeda razvijaju svoje poslovne ideje, seoska domaćinstva i pozitivno utiču na razvoj zajednice u kojoj žive.
Kroz individualne mentorske susrete sa iskusnim i posvećenim mentorkama, kao i kroz pristup internet platformi za učenje, učesnice će imati priliku da razviju svoje ideje, ostvare snove i kreiraju nove mogućnosti za život i rad na selu. Program pruža priliku za promenu koja počinje sa svakom od njih.
Program traje šest meseci, od novembra 2024. do maja 2025. godine, podrazumeva online sesije i dva okupljanja 20 odabranih učesnica. Program je besplatan. Program pokriva 13 regiona i okruga, i to: Zapadnobački, Kolubarski, Pčinjski, Jablanički, Toplički, Zaječarski, Borski, Braničevski, Podunavski, Predgrađe Beograda, Zlatiborski okrug, Nišavski okrug i Rasinski okrug.
Više informacija o programu možete pronaći na sajtu Mreže Jezgro https://www.mrezajezgro.rs/poziv-za-mentorski-program-novo-lice-zene-sa-sela-generacija-2024-
25/
Glavni cilj projekta je da se kroz mrežu Jezgro i mentorski program „Novo lice žene sa sela“, pruži podrška mladim ženama, Romkinjama i povratnicama u ruralnim delovima Srbije u ko-kreiranju ili re-kreiranju novih i postojećih modela rada i života u ruralnim područjima i kod učesnica programa podigne svesti o važnosti ženskog preduzetništva, njihovog ličnog i ekonomskog rasta.
Mentorski program „Novo lice žene sa sela“ promoviše rodnu ravnopravnost, jednake šanse i osnaživanje žena, a jedinstveni doprinos celokupnog projekta leži u promeni slike i stereotipa o ženama sa sela.
Snežana Ilić