Dan primirja ili Dan pobede?
Srbija sutra ne treba da slavi Dan primirja već DAN POBEDE nad Austrougsrskom, Nemačkom i Bugarskom, a oni treba da Dan primirja jer su bili spaseni totalne propasti od Sila Atante što se kasnije pokazalo u Drugom svetskom ratu- kaže muzejski savetnik Narodnog muzeja Toplice Darko Žarić.
On objašnjava da je to razlog što on sutra neće biti na obeležavanju ovog datuma.
-Godine 2012. takozvane proevropske partije donele su na žalost ovu glupu odluku koju treba ispraviti. Gvozdeni puk je na današnji dan bio u Pančevu, a 11.11. prešao je Dunav i ušao u Vojvodinu tadašnju Austrogarsku. Oni nisu potpisali primirje već su pobedili neprijatelja 15.9.1918. godine na Solunskom frontu. Već 17. novembra, Puk je ušao u Veliki Bečkerek (Zrenjanin), 20.11. u Kikindu i time oslobodio danas srpski Banat. Moravci iz 1. i 4. puka su 16. novembra ušli su u Temišvar gde su se njima predali delovi nemačke armije, a maršal Makenzen i štab su zarobljeni- navodi Žarić poodatke o onome što se događalo i dodaje da Kraljevina Srbije nikada nije potpisala primirje.
-Dan primirja (engleski: Armistice Day) je naziv za praznik odnosno DAN SEĆANJA kojim se 11. novembar u nizu država obeležava kraj Prvog svetskog rata, dan kada je 1918. nemačka potpisala primirje sa silama Antante i tako okončala neprijateljstva na Zapadnom frontu. Dan primirja se na taj dan obeležava u Ujedinjenom Kraljevstvu, Francuskoj, Belgiji, Novom Zelandu. Pod imenom Dan sećanja se obeležava u zemljama Commonwealtha, a pod imenom DAN VETERANA u SAD. U Britaniji se često koristi i izraz DAN MAKOVA (engleski: Poppy Day) kao referenca na mak, cvet koji raste u Flandriji gdje je poginuo najveći broj britanskih vojnika- podseća on.